Barum
BF Goodrich
Bridgestone
Continental
Dunlop
Firestone
Fulda
Goodyear
Kleber
Matador
Michelin
Nokian
Pirelli
Sava
Semperit
Uniroyal

Barum

Barum - o značce

O značce Barum

Barum logo

Historie
1894 - Baťa zakládá výrobu obuvi ve Zlíně.
1931 - Díky zvyšujícím se nákladum na prepravu obuvi po železnici se Baťa rozhodl přepravovat zboží pomocí nákladní dopravy. Problém byl s pneumatikami, které byly nízké kvality a často docházelo k defektúm. Baťa se rozhodl založit vlastní výrobu pneumatik ve své továrně.
1932 - První pneumatiky značky Baťa byly obuty na cestu Zlín - Luhačovice.
1934 - Výroba pneumatik Baťa se rozširuje jak do množství, tak i do rozměrové škály. Pneumatiky Baťa postupně vytláčí konkurenční produkty z Československa.
1945 - 3 největší výrobci pneumatik vytvořili pro zjednodušení exportní politiky společnou značku pro své produkty. Pro novou značku byla použita počáteční písmena názvu firem Baťa Zlín, Rubena a Matador. Novou značkou BARUM byly následně označovány výrobky všech tří výrobcú.
1953 - Je založen samostatný národní podnik na výrobu pneumatik.
1966 - Kapacita výroby v areálu bývalých Baťových závodů je omezena a je rozhodnuto o výstavbě nového výrobního závodu v nedalekých Otrokovicích.
1967 - Je vyrobena první radiální pneumatika Barum.
1972 - Proběhlo slavnostní otevření nové pneumatikárny v Otrokovicích (n.p. Rudý Říjen). Hlavní část výroby pneumatik Barum byla převedena ze Zlína do Otrokovic.
1990 - Název podniku byl změněn na "Barum a.s. Otrokovice".
1992 - Barum podepsal s německým koncernem Continental AG smlouvu o Joint-Venture.
1993 - 1. března byl založen společný podnik Barum Continental spol. s r.o.. Barum se stává součástí koncernu Continental.

převzato z: http://www.wikipedia.org/