Barum
BF Goodrich
Bridgestone
Continental
Dunlop
Firestone
Fulda
Goodyear
Kleber
Matador
Michelin
Nokian
Pirelli
Sava
Semperit
Uniroyal

Continental

Continental - o značce

O Continentalu

Continental logo

Společnost „Continental-Caoutchouc- und Gutta-Percha Compagnie“ byla založena 8. října 1871 v Hannoveru jako akciová společnost. K prvním výrobkům, které v 70. letech 19. století vyrobila, patřily tlumiče pro podkovy a celopryžové obruče pro povozy. Což jasně vysvětluje, proč byl v roce 1882 jako obchodní značka koncernu zaveden nespoutaný kůň.

V roce 1892 se pak společnost Continental stala první firmou, která vyráběla pneumatiky pro jízdní kola. To byl začátek úspěšné historie pneumatik Continental. Společnost Continental vyvinula první velké pneumatiky vyztužené ocelovým kordem, které u užitkových vozidel nahradily do té doby běžné celopryžové pneumatiky, a v roce 1921 je uvedla do prodeje.
O tři roky později zdokonalila pneumatiky vyztužené ocelovým kordem a v podobě výrobku „Conti-Cord“ představila nízkotlakou balonovou pneumatiku pro větší jízdní komfort a delší životnost pneumatik.

Na konci tohoto desetiletí byla společnost Continental předním výrobcem pneumatik pro užitková vozidla a její podíl na trhu činil v Německu 91 procent. Není tedy divu, že ve 30. letech vznikl reklamní slogan „Pneumatiky pro každé auto s koly“. V roce 1943 přihlásila společnost Continental jako první firma na světě k patentování bezdušovou pneumatiku.

Na základě vývoje v oblasti osobních automobilů byla v roce 1955 uvedena do prodeje první zimní pneumatika pro nákladní vozidla, a tím byl položen základ pro přední postavení společnosti Continental na trhu s pneumatikami pro nákladní vozidla. Od roku 1978 poskytuje společnost Continental svým zákazníkům také nejrůznější služby týkající se pneumatik.

V 70. a 80. letech 20. století začala společnost Continental intenzivně působit v mezinárodním měřítku. Prvním krokem tímto směrem byla akvizice Uniroyal® v roce 1979. Součástí koncernu Continental se staly rovněž společnosti Semperit Reifen GmbH (1985), General Tire® (1987) a Matador (2007). V Německu byly k 2. srpnu 2009 všechny aktivity v oblasti pneumatik, spolupracovníci a příslušné obchodní vztahy společnosti Continental AG převedeny do nové, 100% dceřiné společnosti koncernu: Continental Reifen Deutschland GmbH.

Jako jeden z největších výrobců prémiových pneumatik pro užitková vozidla nabízí společnost Continental široký výběr vysoce výkonných produktů, které zcela odpovídají potřebám jednotlivých oblastí použití pro těžká a lehká nákladní vozidla, autobusy a terénní vozidla. Společnost Continental AG vyrábí pneumatiky pro nákladní vozidla a autobusy pod značkami Continental, Uniroyal, Semperit a Barum. V současné době patří koncern Continental s obratem vyšším než 24 miliard eur v roce 2008 k předním dodavatelům automobilového průmyslu na světě. Jako výrobce brzdových systémů, systémů a komponentů pro pohony a pojezd, přístrojové techniky, infotainmentových řešení, vozidlové elektroniky, pneumatik a technických produktů na bázi elastomerů přispívá firma k větší jízdní bezpečnosti a k ochraně klimatu. Společnost Continental je navíc kompetentním partnerem v navzájem propojené automobilové komunikaci. V současné době společnost zaměstnává 130 000 spolupracovníků ve 190 pobočkách v 35 zemích.

S ročním obratem přes 25,5 miliardy Eur za rok 2010 patří společnost Continental mezi přední světové dodavatele automobilového průmyslu. Jako výrobce brzdových systémů, součástí hnacích jednotek a podvozků automobilů, přístrojového vybavení, automobilové elektroniky, pneumatik a technických elastomerů přispívá společnost Continental svými technologiemi ke zvýšení bezpečnosti při jízdě i k ochraně životního prostředí. Společnost Continental oslaví v letošním roce 140 let své činnosti. V současné době zaměstnává přibližně 149 000 lidí ve 46 zemích.

Continental AG zastupují v České republice výrobní závody v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Frenštátě pod Radhoštěm, Jičíně, Otrokovicích a Trutnově. které zaměstnávají na 12 000 pracovníků.

 

převzato z: http://www.conti-online.com/