Barum
BF Goodrich
Bridgestone
Continental
Dunlop
Firestone
Fulda
Goodyear
Kleber
Matador
Michelin
Nokian
Pirelli
Sava
Semperit
Uniroyal

Goodyear

Goodyear - o značce

O Goodyearu

 

Goodyear logo

 

Historie značky
Společnost Goodyear Tire & Rubber Company vznikla v roce 1898, když Frank Seiberling zakoupil první dílnu z peněz půjčených od svého švagra. Kaučuk a bavlnu musel dovážet z druhé poloviny světa do obtížně přístupného města, které mělo pouze omezené železniční spojení. Seiberling pojmenoval společnost po odvážném průkopníkovi Charlesu Goodyearovi, který vynalezl proces vulkanizace. Také navrhnul obchodní známku, okřídlenou botu, která dodnes zůstává symbolickým spojením s minulostí společnosti.

Od gumárenské společnosti...

S pouhými 13 pracovníky začal Goodyear vyrábět pneumatiky pro jízdní kola a vozíky, podložky pod podkovy a také pokerové žetony. První měsíční tržba činila 8 246 dolarů. Od vzniku první pneumatiky pro jízdní kola v roce 1898 směřovala společnost Goodyear k tomu, aby se stala největším výrobcem pneumatik. Tohoto cíle dosáhl v roce 1916, kdy také představil reklamní slogan „Na pneumatikách Goodyear jezdí více lidí, než na pneumatikách všech ostatních značek dohromady". V roce 1926 se stala největší gumárenskou společností na světě. Tato legendární raná léta udávala tón, který je stále možné vnímat ve všech aspektech společnosti i v jejím vztahu k zákazníkům.
¨
...k celosvětové značce
Když se dnes podíváte na globální značku Goodyear, na tisíce jejích technických objevů, zlepšovacích návrhů, vynálezů, prvenství a průlomových inovací, vidíte odraz odvážného, průkopnického a zároveň praktického charakteru zakladatelů společnosti. Dnes je Goodyear největším výrobcem pneumatik na světě, má zastoupení na šesti kontinentech a roční tržby činí více než 15 miliard dolarů. Kromě pneumatik značky Goodyear vyrábí také několik dalších respektovaných značek, včetně pneumatik Dunlop, Kelly, Fulda, Lee, Sava a Debica. Její „nepneumatikové" podnikatelské jednotky dodávají gumové produkty a polymery na celou řadu automobilových a průmyslových trhů.

 

Převzato z : http://www.goodyear.eu/cz_cs/