Barum
BF Goodrich
Bridgestone
Continental
Dunlop
Firestone
Fulda
Goodyear
Kleber
Matador
Michelin
Nokian
Pirelli
Sava
Semperit
Uniroyal

Kleber

Kleber - o značce

O Kleberu

Kleber logo

 

1911
Založení společnosti Société Française BF GOODRICH v Colombes, odkud vzešla 8. prosince 1911, první pneumatika. Work, ředitel společnosti BF GOODRICH na lodi v jednom zatopeném pařížském regionu, objevil pozemky, na kterých bude závod založen. Společnost byla oficiálně vytvořena 13. července 1910.

1935
Pneumatika BÍLÁ BOČNICE a pneumatika ČERNÁ BOČNICE v roce 1935.
První, vyhlášená svou elegancí, vybavuje zvláště vozidla Chambord a Versailles. Na reklamních letácích je spojena se jménem Elégante. Druhá je zaměřena na terén. Je spojena se jménem Touareg na reklamních letácích. Díky této příležitosti se poprvé objevuje pes v reklamě. Pneumatika BÍLÁ BOČNICE je spojena s chrtem. Pneumatika ČERNÁ BOČNICE je spojena s vlčákem.

1945
Instalování ulice KLEBER. Na konci války sídlo společnosti je umístěno do Paříže Avenue Kléber. Jméno je transformováno na KLEBER-COLOMBES. Tato změna je doprovázena i změnou loga.

1947
První zimní pneumatika pro užitková vozidla "LEDNI MEDVĚD". Originalita názvu a označení bočnice, která představuje ledního medvěda stoupajícího ke zasněženému vrcholu. Pneumatika velmi oceňována, zvláště mlékaři. Sýrař " Le Petit" chtěl vybavit všechny vozidla těmito pneumatikami zaměřené na sníh.

1950
Na jaře 1950, světový tisk mluví o jednom zaměstnanci u společnosti KLEBER. 3. června, Maurice Herzog, v čele francouzské expedice v Himalájích vystoupil na Anapurnu (8078 m.) : se svým společníkem Lachenalem, přinesli barvy Francie, Club Alpin a KLEBER-COLOMBES na vrchol.

1951
První bezdušová pneumatika. KLEBER ovlivnil svět pneumatik představením první pneumatiky, která měla začleněnou duši. Společnost je daleko před ostatními výrobci v této technologii. Pneumatika se nepropíchne, když přejíždí přes hřebíky. Demonstrace je předvedena na Salon de l´Automobile za účasti prezidenta republiky René Coty.

1968
Založení značky KLEBER
Na základě změny jména společnosti ("Pneumatiques, Caoutchouc Manufacturé et Plastique KLEBER-COLOMBES") v roce 1962, značka je jednodušší a stává se KLEBER.

1971
BOXER se stává maskotem značky KLEBER. Mnoho charakterových rysů jsou často použity pro popsání pneumatik KLEBER : robustní, pružný, aktivní elegantní, rychlý, poddajný, ovladatelný, puslušný, věrný...

1981
Michèle Moutonová s AUDI a se značkou KLEBER je více-mistrem světového šampionátu v rallye. V roce 1981, Michèle Moutonová, s AUDI a značkou KLEBER vítězí na rallye San Remo. Je to první žena, která zvítězila rozjížďku na světovém šampionátu. Následující rok, Michèle bude vítězem tří světových šampionátů v rallye: rallye v Portugalsku, v Řecku a Brazílii. de Grèce et du Brésil. Zařadila se tak dvakrát ve světovém šampionátu.

1994
První homologace pneumatiky na TWINGO. KLEBER spolupracuje s velkými výrobci automobilů. Při uvedení malého městského vozidla Renault, KLEBER je první výrobce pneumatik, který získává homologaci.

2000
Řada DYNAXER (směrový dezén) v roce 1999 a řada VIAXER v roce 2000.

2004
Uvedení řady Dynaxer HP2
Pro ještě větší bezpečnost na mokru, KLEBER vytvořil DYNAXER HP2, pneumatika proti dešti pro větší bezpečí. Její trumfy : brždění a vynikající chování i na vysoké vrstvě vody stejně tak jako dobré vedení na suchu

2006
KLEBER TRANSPRO

2008
KLEBER KRISALP HP 2

 

Převzato z: http://www.kleber-tires.cz/