Barum
BF Goodrich
Bridgestone
Continental
Dunlop
Firestone
Fulda
Goodyear
Kleber
Matador
Michelin
Nokian
Pirelli
Sava
Semperit
Uniroyal

Sava

Sava - o značce

O Savě

Sava logo

 

Značka Sava má svůj původ ve Slovinsku, kde se kvalitní produkty z kaučuku začaly vyrábět již před více než 85 lety. Od svého založení společnost Sava trvale roste a nyní zaujímá 35 % domácího trhu s pneumatikami; stala se tak slovinskou ikonou.

Společnost Sava je jedním z největších a nejúspěšnějších výrobců pneumatik ve střední Evropě - dodává pneumatiky na osobní automobily, SUV, lehké nákladní automobily a kamiony. Společnost Sava se z malého Slovinska rozšířila do celé Evropy i na další kontinenty.

Pneumatiky značky Sava se vyrábějí v různých evropských zemích. Nicméně velká část se jich stále vyrábí v moderní továrně ve Slovinsku, která se specializuje na výrobu letních a zimních pneumatik pro osobní automobily. Sava - Kvalitní evropské pneumatiky Při nákupu pneumatik Sava si můžete být jisti, že jste zvolili kvalitu; kvalitu, která má evropské kořeny a je založena na technologii značky Goodyear.

Sava - Využíváme technologii Goodyear
Továrna společnosti Sava v Kranji ve Slovinsku patří k nejmodernějším v Evropě. Vyrábějí se v ní především velmi kvalitní zimní a letní pneumatiky značky Sava, ale za použití nejmodernějších technologií také další typy pneumatik Goodyear špičkových i běžných značek.

Ročně se v továrně Sava ve Slovinsku vyrobí asi osm milionů pneumatik. A každý rok se jich na celém světe prodá přibližně stejné množství. Společnost Sava zaměstnává v Evropě více než 1600 lidí.


V roce 1997 společnost Goodyear koupila část akcií značky Sava a v roce 2004 se stala jejím 100% vlastníkem. Sava se stala členem konsorcia Goodyear a od té doby zaznamenává po celé Evropě další prodejní úspěchy; to platí zvláště o trhu v západní Evropě.

 

Převzato z: http://www.sava-tires.com/